DREVENÉ
CERKVY
Úvodná stránka
Drevené kostolíky v okolí Svidníka
Drevené kostolíky v okolí Bardejova
Drevené kostolíky v okolí Sniny
KDC

Nadácia SPP získala čestný titul BLAHODITEĽ

Miroľa, 17. júna 2008 - Nezisková organizácia Drevené chrámy pod Duklou udelila pri príležitosti posviacky zrekonštruovaného dreveného chrámu v Miroli Nadácii SPP čestný titul Blahoditeľ.Ocenenie je poďakovaním za zásluhy pri záchrane unikátnych karpatských drevených byzantských kostolíkov kraja pod Duklou.
Čestný titul Blahoditeľ udeľuje Nezisková organizácia Drevené chrámy pod Duklou ako formu poďakovania aktívnym jednotlivcom, organizátorom, prispievateľom, ktorí prispievajú k záchrane karpatských svätýň. Nadácia SPP v roku 2007 podporila obnovu drevených kostolíkov v Miroli, Ladomirovej a Krajnom Čierne sumou 3,2 milióna korún.

„Svojou podporou a záujmom Nadácia SPP výrazne prispela k záchrane unikátnych skvostov ľudovej sakrálnej drevenej architektúry pre budúce generácie, ale aj k skvalitneniu ponuky návštevníkom a pútnikom nášho regiónu,“ uviedol Michal Kosť z Neziskovej organizácie Drevené chrámy pod Duklou.

Čestný titul Blahoditeľ udelila organizácia počas 10 rokov svojej činnosti po štvrtýkrát. Po Pavlovi Traubnerovi, Milanovi Kňažkovi a Alexandrovi Dulebovi je Nadácia SPP prvou inštitúciou, ktorá získala toto ocenenie.

„Drevené kostolíky patria svojim unikátnym technicko-umeleckým stvárnením a spoločenským významom medzi najcennejšie kultúrne pamiatky Slovenska. Dnes je tu už len 50 stavieb z pôvodného množstva približne 300 drevených kostolov. Záchrana týchto pozoruhodných architektúr práve preto patrí medzi dlhodobé priority projektu Obnovme si svoj dom,“ uviedol Peter Kamenický, správca Nadácie SPP, ktorá je spolu so Slovenským plynárenským priemyslom a Ministerstvom kultúry SR partnerom programu.

Zdroj:

http://www.nadaciaspp.sk/index.php?cmd=article&aid=187&lang=sk

| Kost | 17.05.2009 15:13 |

K článku nie sú zatiaľ žiadne komentáre!

Pridanie komentáraBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslicu šesĹĄnásĹĄ:


Dnes je 28.02.2024

FAMILY PENSION

web album

MICHAL KOSŤ

MICHAL KOSŤ

Ubytovanie Ubytovanie Ubytovanie Šariš Online magazín o horách


© KDC, 2008-2020
webdesign Binder:abinder@azet.sk